3 sannini

24. března 2008 v 15:16 | Sakura

No nedivili jste se někdy, kde se tihle tři vzali? Jiraiya, Tsunade a Orochimaru. Všichni je zajisté znáte z Naruta, ale ví také někdo, že na pozadí toho všeho se skrývá velmi starý japonský mýtus nazvaný Jiraiya Goketsu Monogatari ("The tale of the Gallant Jiraiya" neboli Příběh galantního Jraiyi)? A o čem tedy ta legenda je?

Inu Jirayia (jeho jméno, mimochodem, znamená mladý blesk nebo mladý hrom) byl dědicem velmi uznávaného a mocného klanu sídlícího na ostrově Kjúšú (doufám, že všichni znáte čtyři největší japonské ostrovy...!!!), který ale časem svoji slávu i moc ztratil. V té době Jiraiya odešel do provincie Echigo (dnes se jí říká Niigatská prefektura) a postavil se do čela bandy lupičů.
Na nedaleké hoře Myoko (neboli Echigo Fuji) sídlil v té době nemrtvý, který naučil čarovat - dokázal si na pomoc přivolat obří ropuchu nebo se v ni dokonce proměnit (odtud Jiraiyova přivolávací jutsu). Ani s pomocí této magie ale nedokázal Jiraiya přemoci Sarashinu, muže, který způsobil pád jeho rodu.
Jirayia se pak ale zamiloval do krásné mladé princezny jménem Tsunade, která ovládala magii slimáků - přivolávala obří slimáky a taky se v ně měnila. Tím jeho kariéra zločince skončila. Později se ti dva vzali, ale jeden z Jiraiyových následovníků, muž jménem Yashagoro, se proti němu postavil. Propadl hadímu kouzlu a naučil se magii hadů. Dal si pak jméno Orochimaru (orochi = obrovitý had) a utkal se s Tsunade i s jejím manželem. Jeho jed je otrávil, nicméně v tu chvíli se na scéně objevil další z bývalých Jirayových následovníků a mladý pár zachránil.

Více se z příběhu nedochovalo, nicméně byl mnohokrát zpracován v různých verzích (v jednom zdroji, netuším jak moc věrohodném, jsem našla, že počet jeho vydání již dosáhl čísla 43) a říká se, že charakter Jiraiyi je vlastně jen přepracovaný charakter prince jménem Mitsuuji ze hry Genji Moyo Furisode Hinagata. Samotný příběh Galantního Jiraiyi byl převeden do divadelní podoby v roce 1852 dramatikem jménem Kawatake Mokuami
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama